De meestvoorkomende klachten hebben te maken met wat men ziet:
- Het kan gaan om bijvoorbeeld ‘ruis‘ of ‘sneeuw‘ zien (zoals op een oud tv-scherm). Ook vlekjes, stipjes of ‘stofdraadjes’ voor de ogen zien kan voorkomen.
- Ook vervormingen van wat men ziet zijn mogelijk: dingen blijven zien ook nadat je wegkijkt, een kring rond de voorwerpen, golfbewegingen of trillingen in wat men ziet, maar ook fellere kleuren, schaduwen of voorwerpen in een andere grootte zien dan ze zijn (kleiner of net groter).
Al die klachten hebben specifieke namen zoals ‘visual snow’, ‘floaters’, ’tracers’ of ‘halo’s’.
Andere mogelijke klachten hebben te maken met het gehoor: last van gezoem of gefluit in de oren (oorsuizingen), maar ook heel gevoelig zijn voor lawaai.
Ook de tastzin kan verstoord raken: tintelingen voelen of een grotere of verminderde tastzin ervaren.
HPPD kan ook op het evenwicht inwerken: zich draaierig voelen, wankel op de benen staan of eerder een zweverig gevoel.
Ook in het hoofd kan alles vreemd aanvoelen: bijvoorbeeld dof en mistig (zogeheten ‘brain fog’) of een ijl gevoel.